Система Skyriver GPS для агрогосподарства - SkyriverSkyriver
Ви діючий клієнт?
[contact-form-7 404 "Not Found"]


Приклад застосування системи Skyriver GPS для агрогосподарства

Одним з наших замовників було поставлене завдання по обладнанню сільгосп парку GPS системою з наступними задачами:

  • Контроль в реальному часі розташування і стану транспорту, АЗС
  • Припинення нецільового використання транспорту
  • Автоматизація процесу обліку заправки транспорту
  • Автоматизація процесу обліку роботи транспорту
  • Автоматизація процесу обліку обробки полів
  • Підвищення безпеки водіння і контроль дотримання швидкісних режимів
  • Гнучка ієрархія прав і доступів для поділу транспорту по філіях

Для організації контролю за транспортом і АЗС були застосовані GPS-трекери власного виробництва Skyriver NEO в модифікаціях LIGHT і FULL. Модифікації відрізняються наступними можливостями:

NEOTREKER

  • Skyriver NEO LIGHT – прилад з вбудованою АКБ, застосовується на легковому транспорті і дозволяє реалізувати базові задачі по «трекінгу» (місце розташування транспорту, маршрути руху, швидкісний режим, стоянки)
  • Skyriver NEO FULL – доповнює версію LIGHT можливістю підключення датчиків рівня палива по інтерфейсу RS485, лічильників палива, датчиків виконавчих механізмів, пристроїв ідентифікації водія і навісного обладнання по інтерфейсу 1-wire

Важливим фактором при виборі обладнання, є можливість програмно-апаратної модернізації версії LIGHT до версії FULL з мінімальними витратами, що дозволяє в майбутньому в разі необхідності дообладнати техніку додатковими датчиками.

На першому етапі проекту весь легковий транспорт і транспорт керівництва, а також вантажний і сільгосп транспорт був обладнаний GPS-трекерами Skyriver NEO LIGHT. Протягом першого місяця система дозволила знизити витрати на утримання транспорту за рахунок зведення до мінімуму нецільового використання транспорту і скорочення пробігів. Ні для кого не секрет, що службовий транспорт часто використовують в особистих цілях або взагалі може стояти, але при цьому за ним будуть подаватися дорожні листи, що в кінцевому підсумку виливається в значні витрати на ПММ.  Впровадження тільки системи GPS дозволило скоротити витрати більш ніж на 20%.

Установка GPS-трекерів здійснена таким чином, щоб не заважати експлуатації та ремонту транспортного засобу. Всі місця з’єднань підлягають обов’язковому пломбуванню та документуванню, що надалі дозволяє максимально точно визначити факт зовнішнього втручання в роботу обладнання.

Приклади монтажу GPS-трекера Skyriver NEO

За словами замовника, за рахунок наявності GPS-трекерів і агро-модуля вони змогли уникнути обробки чужих і некоректних полів, за рахунок швидкого реагування диспетчера на відхилення від маршруту.

Карта полей

Робота агро-модуля базується на основі довідника полів, культур і навісного обладнання, що в сукупності дає можливість підрахувати реальну площу полів, площа полів під тією чи іншою культурою, а також автоматизувати процес обліку оброблених площ і витрат на їх обробку.

Посещение зон

Приклад журналу повідомлень

Для організація обліку видачі палива бензовози і бензоколонки були обладнані додатковими лічильниками серії ОГМ-25, системою ідентифікації, цифровими табло. Система ідентифікації базується на базі RFID-карток, кожна з яких прив’язана до транспортного засобу.

У пристрої ідентифікації встановленому на заправних колонках і бензовозах організований список «авторизованих» транспортних засобів, що дозволяє дозволяти заправку тільки потрібного транспорту через електромагнітний клапан.

Для забезпечення належного рівня чистоти палива з урахуванням реалій додатково встановлюється фільтр тонкого очищення, а також обвідний кран, який в разі відмови системи дозволить забезпечити заправку техніки. Оскільки простій техніки може призвести до фінансових втрат.

Счетчик

Загальний вигляд лічильника з клапаном і обвідним краном

Подібне рішення дозволяє операторам і диспетчерам в оперативному режимі отримувати статистику заправок і витрати палива транспортом через гнучку систему звітності. Досить важливо, що система дозволяє експортувати звіти в різні формати, налаштувати автоматичну відправку на Email або організувати інтеграцію з 1С чи іншою обліковою системою. Звіт надає інформацію про обсяг заправки, кому і коли видано паливо, а також за якою адресою (в разі, якщо підключена прив’язка за адресою).

Отчет

Приклад звіту по паливороздачі на базі лічильника

Наступним етапом замовником була поставлена ціль в обладнання техніки системою контролю витрат палива, який здійснюється на базі лічильника витрати палива та датчика рівня палива. У тестовому режимі вироблено обладнання двохбачного трактора New Holland і комбайна Полісся датчиками рівня палива.

Подібне рішення дозволять організувати й автоматизувати облік витрати палива, заправок і потенційних зливів з детальними графіками, які дозволяють детально проаналізувати ту чи іншу ситуацію.

Приклад звіту по витраті палива

Впровадження подібного рішення дозволило замовнику знизити загальні виробничі витрати, автоматизувати і організувати облік використання техніки і підвищити загальну безпеку руху. Планується подальше обладнання всієї техніки датчиками рівня палива і лічильниками витрати палива.