SkyFleet Windows - программное обеспечение SkyriverSkyriver
Ви діючий клієнт?

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш E-Mail (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Тема

Повідомлення


SkyFleet Windows

1

Призначення програмного забезпечення

Програмне забезпечення «SkyFleet» є системою моніторингу рухомих і стаціонарних об'єктів, побудованої за клієнт-серверної технології. Програмне забезпечення дозволяє відображати місцеположення і стан контрольованих об'єктів на векторних картах, а також інформувати оператора системи по всіх подіях, що відбуваються: - спрацювання охоронних датчиків; - Перевищення вимірюваним параметром граничного значення; - Перевищення транспортним засобом заданій швидкості руху; - Відхилення транспортного засобу від заданого маршруту або графіка руху; - Виїзд транспортного засобу з зони, що охороняється або його в'їзд у заборонену зону; і т.д. Оперативне отримання інформації дозволяє оператору системи миттєво реагувати на події, запобігаючи несанкціоноване проникнення на об'єкти, розкрадання транспортних засобів, нераціональне використання персоналом організації тимчасових та енергоресурсів і т.д. Можлива посилка команд на об'єкт, що активують спрацьовування різних механізмів, підключених до терміналу (наприклад, віддалена блокування подачі палива при викраденні транспортного засобу).
2

Принципи роботи системи моніторингу

Отримання інформації про стан контрольованих об'єктів здійснюється за рахунок використання GSM / GPS -терміналів. Термінали встановлюються на об'єкті і збирають інформацію з датчиків «сухих» контактів, датчиків температури, тиску, охоронних датчиків і т.д. Крім того, на рухливих об'єктах встановлюються GSM -термінали з модулем GPS, які за рахунок взаємодії з супутниками глобальної системи позиціонування, отримують інформацію про місцезнаходження, швидкості і напрямку руху об'єкта. Вся отримана з об'єкта інформація відправляється на сервер системи моніторингу за протоколом IP (Internet Protocol). Пакети даних потрапляють спочатку в GPRS мережу оператора стільникового зв'язку, чия SIM карта встановлена ​​в GSM -терміналі, а потім в мережу Internet. Дані, що прийшли від GSM -терминала на сервер, обробляються і зберігаються в базі даних. Клієнтські програми (програмне забезпечення «SkyFleet») можуть підключатися до сервера, як з локальної мережі організації, так і через глобальну мережу Інтернет, і отримувати від нього всю необхідну інформацію про місцезнаходження і стан контрольованих об'єктів.
3

Головне вікно програми

На малюнку нижче представлено головне вікно програмного забезпечення «SkyFleet». Крім меню, панелі інструментів і рядку стану - елементів стандартних для програм системи Windows, основне вікно містить також чотири робочі області: image-graf1 - область відображення картографічних даних; - Дерево об'єктів; - Область докладної інформації про об'єкт; - Журнал подій. Область відображення картографічних даних призначена для виведення на екран, що завантажуються користувачем навігаційних карт, і відображення на них місцеположення і маршрутів слідування рухомих об'єктів. Дерево об'єктів містить список всіх об'єктів і груп об'єктів перегляд інформації, про яких доступний для даного доступу / користувача. В області докладної інформації про об'єкт виводиться вся поточна інформація про об'єкт, в даний момент виділеному в дереві. Журнал подій містить список всіх поточних подій для об'єктів інформація, про які доступна для даного користувача, а також інші таблиці з поточними або архівними подіями, створені користувачем. Будь-яка з робочих областей може бути збільшена або зменшена. Для цього наведіть курсор миші на розділову лінію між двома необхідними областями, як тільки він набуде вигляду розділової риси зі стрілками, утримуючи ліву кнопку миші, переміщайте курсор, збільшуючи або зменшуючи необхідну область.

Призначення програмного забезпечення

Програмне забезпечення «SkyFleet» є системою моніторингу рухомих і стаціонарних об'єктів, побудованої за клієнт-серверної технології. Програмне забезпечення дозволяє відображати місцеположення і стан контрольованих об'єктів на векторних картах, а також інформувати оператора системи про всіх подіях, що відбуваються:

 • спрацьовування охоронних датчиків;
 • перевищення вимірюваним параметром порогового значення;
 • перевищення транспортним засобом заданій швидкості руху;
 • відхилення транспортного засобу від заданого маршруту або графіка руху;
 • виїзд транспортного засобу з зони, що охороняється або його в'їзд у заборонену зону;
 • і т.д.

Оперативне отримання інформації дозволяє оператору системи миттєво реагувати на події, запобігаючи несанкціоноване проникнення на об'єкти, розкрадання транспортних засобів, нераціональне використання персоналом організації тимчасових та енергоресурсів і т.д. Можлива посилка команд на об'єкт, що активують спрацьовування різних механізмів, підключених до терміналу (наприклад, віддалена блокування подачі палива при викраденні транспортного засобу).

Принципи роботи системи моніторингу

Отримання інформації про стан контрольованих об'єктів здійснюється за рахунок використання GSM / GPS -терміналів. Термінали встановлюються на об'єкті і збирають інформацію з датчиків «сухих» контактів, датчиків температури, тиску, охоронних датчиків і т.д. Крім того, на рухливих об'єктах встановлюються GSM -термінали з модулем GPS, які за рахунок взаємодії з супутниками глобальної системи позиціонування, отримують інформацію про місцезнаходження, швидкості і напрямку руху об'єкта.

Вся отримана з об'єкта інформація відправляється на сервер системи моніторингу за протоколом IP ( Internet Protocol ). Пакети даних потрапляють спочатку в GPRS мережу оператора стільникового зв'язку, чия SIM карта встановлена ​​в GSM -терміналі, а потім в мережу Internet . Дані, що прийшли від GSM -терминалу на сервер, обробляються і зберігаються в базі даних.

Клієнтські програми (програмне забезпечення «SkyFleet») можуть підключатися до сервера, як з локальної мережі організації, так і через глобальну мережу Інтернет, і отримувати від нього всю необхідну інформацію про місцезнаходження і стан контрольованих об'єктів.

Головне вікно програми

На малюнку нижче представлено головне вікно програмного забезпечення «SkyFleet». Крім меню, панелі інструментів і рядку стану - елементів стандартних для програм системи Windows, основне вікно містить також чотири робочі області:

 • область відображення картографічних даних;
 • дерево об'єктів;
 • область докладної інформації про об'єкт;
 • журнал подій.
image002

Область відображення картографічних даних призначена для виведення на екран, що завантажуються користувачем навігаційних карт, і відображення на них місцеположення і маршрутів слідування рухомих об'єктів.

Дерево об'єктів містить список всіх об'єктів і груп об'єктів перегляд інформації, про яких доступний для даного доступу / користувача.

В області докладної інформації про об'єкт виводиться вся поточна інформація про об'єкт, в даний момент виділеному в дереві.

Журнал подій містить список всіх поточних подій для об'єктів, інформація про які доступна для даного користувача, а також інші таблиці з поточними або архівними подіями, створені користувачем.

Будь-яка з робочих областей може бути збільшена або зменшена. Для цього наведіть курсор миші на розділову лінію між двома необхідними областями, як тільки він набуде вигляду розділової риси зі стрілками, утримуючи ліву кнопку миші, переміщуйте курсор, збільшуючи або зменшуючи необхідну область.

База даних об'єктів

Інформація про всіх зареєстрованих в системі об'єктах зберігається на сервері. Дані, що приходять від терміналів на сервер, будуть оброблятися і зберігатися в базі даних тільки в тому випадку, якщо він зареєстрований. Для більшої зручності навігації по списку зареєстрованих об'єктів кожен з них присвоюється одній із створених користувачем груп. Таким чином, формується дерево об'єктів, яке і відображається в лівій верхній частині основного вікна програми.

Є можливість швидкого пошуку необхідного об'єкта в дереві. Для цього спочатку виберіть параметр, за яким буде проводитись пошук:

 • Iм'я об'єкта;
 • П.І.Б. власника;
 • Держ. номер ТЗ;
 • Номер телефону.

В рядок введення внесіть значення параметра за яким повинен проводитись пошук, повністю або частково (наприклад, частина держ. Номера транспортного засобу).

Натисніть кнопку "пошук", і програма переміститься до першого об'єкту в дереві, задовольняючому заданим умовам. Повторне натискання зазначеної кнопки призведе до переміщення на наступний об'єкт дерева, що задовольняє критерію пошуку.

Кожен користувач бачить в дереві тільки ті об'єкти та групи об'єктів, які дозволені для нього адміністратором системи на сервері. Так само залежно від даних адміністратором прав він може створювати нові об'єкти / групи об'єктів, видаляти або редагувати їх налаштування.

Операції з групами об'єктів

image006 Створити нову групу об'єктів можна вибравши відповідний пункт в розділі «Об'єкти» головного меню програми або в контекстному меню, що виникає при натисканні правої кнопки миші на області дерева об'єктів. При цьому виникне вікно представлене нижче.

Необхідно ввести ім'я створюваної групи об'єктів і при необхідності текстовий опис для неї, а потім натиснути кнопку «Додати». Введене ім'я не повинно бути порожнім або збігатися з уже наявною в системі групою об'єктів.

Для видалення групи об'єктів необхідно виділити її назву в дереві і вибрати відповідний пункт в розділі «Об'єкти» головного меню програми або в контекстному меню, що виникає при натисканні правою кнопкою миші. Видалити групу об'єктів можна тільки, якщо вона не містить усередині себе жодного об'єкта.

Для редагування назви групи об'єктів необхідно виділити її в дереві і вибрати відповідний пункт в меню. У вікні ввести нову назву і натиснути кнопку «Змінити».

Операції з об'єктами

У програмному забезпеченні можлива реєстрація (створення) нових об'єктів, зміна їх властивостей (редагування) і видалення об'єктів із системи. Створити новий об'єкт можна, вибравши відповідний пункт в розділі «Об'єкти» головного меню програми, або в контекстному меню, що виникає при натисканні правою кнопкою миші на області дерева об'єктів. При цьому з'явиться вікно представлене нижче. Вікно складається з семи вкладок: загальні параметри, порти введення, лічильники імпульсів, CAN, команди, норми витрати і складові датчики. Це ж вікно виникає при спробі редагування властивостей об'єкта. Розглянемо кожну з вкладок докладніше.

Загальні параметри об'єктів

На вкладці «Загальні параметри» необхідно ввести наступні параметри створюваного об'єкта:

- Ім'я об'єкта – довільне ім'я об'єкта за яким він буде ідентифікуватися користувачами, рядок може складатися з цифр, букв і знаків, але не більше 255 символів;

- Номер телефону – номер телефону SIM карти, використовуваної в GSM терміналі (є довідковою інформацією для оператора, і не використовується в процесі обробки даних, отриманих від об'єкта);

- IMEI -код – міжнародний ідентифікатор мобільного устаткування унікальний для кожного GSM -термінала, являє собою 15 розрядне число в десятковому поданні. Дане число можна прочитати в паспорті, що постачався з пристроєм або зчитати з пристрою програмним забезпеченням, призначеним для його конфігурування.

- Опис об'єкта – довільний текст, дає оператору уявлення про об'єкт, рядок може складатися з цифр, букв і знаків, але не більше 255 символів;

- Конфігураційний пароль – пароль, який встановлюється у GSM терміналі при його конфігоруванні програмним забезпеченням, що йде в комплекті з пристроєм, необхідний для коректної посилки на пристрій команд і підтверджень про прийняття повідомлення.

- Держ. номер – державний номер транспортного засобу;

- Тип об'екту – тип контрольованого об'єкту (легковий автомобіль, автобус, вантажний бортовий автомобіль, тягач, судно, стаціонарний об'єкт і т.п.).

- VIN – код – ідентифікаційний номер транспортного засобу, присвоєний йому заводом виробником;

- Гаражный номер – гаражный номер транспортного засобу;

- Марка – марка транспортного засобу (наприклад, ВАЗ-2109), вводиться користувачем самостійно або вибирається зі списку, якщо марка транспортного засобу обрана зі списку, параметри нормовитрат пального для неї на відповідній вкладці будуть проставлені автоматично згідно нормам;

- Колір – колір транспортного засобу;

- ПІБ власника – Прізвище, ім'я та по батькові власника транспортного засобу або водія.

- Тип терміналу –необхідно вибрати зі списку тип терміналу, використовуваного в об'єкті.

- Період посилки даних – параметр дозволяє контролювати періодичність посилки даних терміналом, якщо дані від термінала не приходять більш ніж три періоди поспіль, іконка об'єкта на карті і в дереві забарвлюється в сірий колір. Параметр задається в хвилинах (значення за замовчуванням - 3 хвилини).

- Група – необхідно вибрати зі списку, якої групи належатиме створюваний об'єкт.

- Напруга зовнішнього живлення – штатна напруга живлення в бортовій мережі транспортного засобу. Задається в Вольтах. Дозволяє більш точно здійснювати перетворення показань аналогових датчиків з вольт в значення вимірюваної величини по тарировочной таблиці (о тарировочной таблиці читайте далі). Так як тарувальна таблиця для датчика задається при одному значенні напруги в бортовій мережі, а це значення в процесі руху ТЗ і з часом може змінюватися, необхідно постійно корегувати одержувані значення від датчиків на коефіцієнт різниці між штатною і поточною напругою, для отримання більш точних свідчень.

- Опорний датчик – параметр вказує на датчик, який є індикатором наявності напруги в бортовій мережі транспортного засобу (наприклад, датчик, підключений до клеми замка запалювання). Опорний датчик дозволяє при обробці даних відкидати інформацію з датчиків, показання яких залежать від напруги в бортовій мережі, в моменти його відсутності (наприклад, це відноситься до штатного датчику палива, штатному температурному датчику і т.д.).

Відображення об'єктів на карті

Залежно від поточного масштабу карти рухливі об'єкти відображаються на ній або у вигляді іконки автомобіля (при масштабі рівня вулиці, будинку, кварталу) або у вигляді точки (при масштабі рівня району міста і вище). Колір іконки відображає критичність найбільш важливого поточного події на об'єкті.

Об'єкт на карті відображається тільки в тому випадку, якщо він відзначений галочкою в дереві об'єктів. Для швидкого пошуку потрібного об'єкта на карті виділіть його в дереві об'єктів, натисніть праву кнопку миші і в контекстному меню виберіть пункт «Показати на карті» (або виберіть пункт головного меню «об'єкт | Показати на карті»). Карта автоматично сфокусується на необхідному об'єкті.

Якщо об'єкт не виходив на зв'язок тривалий час (не посилав інформації про поточний стан і місце розташування), поряд з його назвою буде позначено час, що минув з останнього моменту відсилання даних, або якщо воно більше доби, дата останнього виходу на зв'язок.

Відстеження руху об'єкта

Для відстеження маршруту руху вибраного об'єкту в реальному масштабі часу виділіть об'єкт в дереві і виберіть в головному або випадаючому по правій кнопці миші меню пункт «Добудовувати маршрут об'єкта». При русі об'єкта за ним буде автоматично добудовуватися лінія, що відображає його маршрут. Активувати функцію добудовування маршруту можна відразу для декількох об'єктів.

Лінія маршруту являє собою набір точок на карті, що відбивають становище і стан об'єкта в моменти передачі їм пакетів з даними, і прямих їх з'єднують. Кількість точок безпосередньо залежить від налаштованої в GSM Терміналі частоти посилки пакетів з даними.

Залежно від поточного масштабу карти точки маршруту відображаються на карті у вигляді стрілок або знаків зупинки (при масштабі рівня вулиці, будинку, кварталу) або у вигляді крапок (при масштабі рівня району міста і вище). Колір стрілки (точки) відображає критичність найбільш важливої ​​події на об'єкті в момент посилки даних з цієї точки.

Якщо вибрати на панелі інструментів кнопку "Виведення" і навести на точку маршруту або сам об'єкт, через секунду буде виведена докладна інформація по даній точці.

Інформація містить:

 • Об'єкт - Назва об'єкта;
 • Час - дата і час реєстрації даної точки в GSM Терміналі;
 • Адреса - вулиця і номер будинку, поруч з якими знаходився об'єкт в зазначений час;
 • Швидкість - швидкість об'єкта в зазначений час;
 • Висота - висота об'єкта над рівнем моря в зазначений час;
 • Час стоянки - час стоянки в хвилинах, якщо об'єкт не рухався.
 • Супутників - кількість супутників GPS «видимих​​» GSM Терміналом в даній точці.
 • Події-остання активна подія по терміналу.

Точність визначення координат місця розташування об'єкта, його швидкості, і напряму руху безпосередньо залежить від того, з якої кількості супутників термінал отримує якісний сигнал. Мінімально необхідна кількість «видимих​​» супутників для визначення координат - 3, для визначення координат і висоти положення над рівнем море -4. З підвищенням кількості видимих ​​супутників збільшується і точність визначення координат. Для всіх типів GPS приймачів потрібна, щоб на лінії, між супутником і антеною приймача, не було ніяких перешкод. Кількість видимих ​​супутників може зменшуватися з наступних причин:

 • неякісний монтаж на автомобілі GPS антени;
 • руху об'єкта в умовах висотної міської забудови / густого лісу;
 • руху об'єкта в умовах високих електромагнітних завад (лінії високовольтних передач та ін.);
 • погані метеоумови.

Побудова маршруту руху об'єкта

Побудова маршруту за заданий проміжок часу здійснюється таким чином: виділіть транспортний засіб в дереві об'єктів і виберіть в головному або випадаючому по правій кнопці миші меню пункт «Побудувати маршрут». Крім того, в кінцевій точці маршруту буде виведе жовтий прямокутник із сумарною довжиною маршруту в кілометрах.

Маршрут за заданий проміжок часу можна будувати відразу для декількох об'єктів. Якщо ви будуєте для об'єкта новий маршрут за новий проміжок часу, дані за старим маршрутом зникнуть з екрану. Щоб прибрати з екрану вже побудований маршрут виділіть об'єкт в дереві і виберіть в головному або випадаючому по правій кнопці миші меню пункт «Прибрати маршрут».

 

Програвач маршрутів

При побудові маршруту за заданий проміжок часу активується функція програвання маршруту (у нижній частині карти з'являється елементи управління, представлені на малюнку нижче).

Використовуючи функцію програвання маршруту можна відновити порядок проходження транспортного засобу по побудованому маршрутом. Це стає дуже зручним інструментом при аналізі великих маршрутів,які багаторазово проходять по одним і тим же вулицям.

У лівій частині інструменту розташовується випадаючий список, вибору об'єкта, для якого програватиметься маршрут, він необхідний в разі, якщо маршрути на карті побудовані одразу для кількох об'єктів. Використовуючи кнопку "Прибрати трек" можна прибрати маршрут для об'єкта, що проглядається в поточний момент.

Повзунок, що займає більшу частину інструментальної панелі, дозволяє вручну переміщати піктограму-покажчик поточної точки маршруту (зліва - направо від початку маршруту до його кінця). Для автоматичного програвання маршруту натисніть кнопку запуску програвання -. Якщо перебігу програвання маршруту необхідно призупинити рух піктограми, натисніть кнопку паузи програвання (з'явиться на місці кнопки запуску програвання). Праворуч від кнопки програвання знаходиться список, що випадає, в якому можна визначити швидкість програвання маршруту. Швидкість 1х відповідає повному повторення часу на маршруті при програванні. Швидкість 2х, 4х і т.д. зменшує час руху між точками в заданий число раз. Для зручності користувача при програванні маршруту всі стоянки, що перевищують за часом більш 5 хвилин, обмежуються 5 хвилинами.

У правій частині інструменту знаходиться кнопка швидкого створення користувальницького об'єкта на основі поточного становища транспортного засобу в програвачі галка вибору « Дані », вона визначає, чи буде виводитися на екран додаткову інформацію по кожній точці маршруту відтворюваною в даний момент. При активації даної функції в лівій частині карти з'являється додаткове поле з наступною інформацією: дата і час, швидкість транспортного засобу, рівень сигналу GSM, кількість захоплених / видимих ​​GPS супутників в поточній точці програвання, а також пробіг транспортного засобу від початку маршруту до поточної точки.

Вимірювання відстаней і площ на карті

Інструмент «лінійка» дозволяє виміряти відстань на карті вздовж довільно прокладеної користувачем кривої або площі багатокутника. Для використання «лінійки» виберіть на панелі інструментів кнопку "Вимірювання відстані", на екрані з'явиться вікно.

Вказуючи лівою кнопкою миші точки на карті, побудуйте передбачуваний маршрут, відстань якого необхідно виміряти. Щоразу як на карті вказуватиметься чергова точка, крива, позначена червоним кольором, добудовуватиметься, а виміряне загальна відстань збільшуватися на довжину нового сегмента. Кожен вузол кривої позначається позначкою з відстанню від початку кривої до вузла.

Якщо на карті була випадково обрана не та точка, натисніть кнопку « Видалити останній вузол » і вона буде видалена.

Щоб дізнатися площу багатокутника, вершини якого складають зазначені при побудові лінії точки, натисніть кнопку « Площа ». Крива автоматично добудується до прямокутника, зв'язавши першу і останню точки. У вікні « Вимірювання відстані » буде виведена розрахована площа і загальна дистанція по периметру багатокутника.

Щоб видалити побудовану криву і почати вимір з початку, натисніть кнопку « Очистити ». Щоб припинити вимірювати відстань закрийте відповідне вікно.

4. Контроль рухомих об'єктів

Контроль швидкості руху

Контроль швидкості об'єкта здійснюється якщо для об'єкта активований програмний датчик швидкості (див. Настройки параметрів об'єкта виділивши об'єкт в дереві і вибравши пункт меню«Объект | редагувати об'єкт»). Якщо об'єкт перевищує задану максимальну швидкість, в таблиці формується нова подія, текст якого був заданий при активації датчика і заданого для даного діапазону швидкості рівня критичності.

Контроль маршруту і графіка руху

Програмне забезпечення дозволяє контролювати маршрут і / або графік руху вибраних об'єктів. Для завдання передбачуваного маршруту / графіка руху об'єкта чи групи об'єктів виберіть пункт меню «Інструменти | Маршрути руху». Буде виведено вікно зі списком зареєстрованих маршрутів.

Натисніть кнопку «Створити маршрут». У вікні задайте назву створюваного маршруту (рядок назви має містити не більше 255 символів). Задайте допустиме відхилення від маршруту в метрах і радіус точки маршруту в метрах (попадання об'єкта на відстань менше заданої цифри вважатиметься досягненням об'єкта точки маршруту). У дереві об'єктів відзначте галочкою, рух яких об'єктів повинно контролюватися відповідно до цього маршрутом.

Відзначте галку «маршрут активний».Якщо необхідно контролювати відхилення маршруту руху транспортного засобу від заданого відзначте галку «включити контроль маршруту». Якщо необхідно контролювати відхилення графіка руху транспортного засобу від заданого відзначте галку «включити контроль часу». Задайте критичність події при відхиленні від графіка або маршруту.

Далі утримуючи клавішу CTRL - відзначайте лівою кнопкою миші точки маршруту на карті, на екрані автоматично буде відображатись маршрут, з'єднуючи послідовно всі зазначені точки.

Всі зазначені точки будуть виведені в таблицю в нижній частині вікна. При подвійному натисканні миші по будь-якій з них буде виведено вікно, в якому можна задати ім'я точки (ім'я за замовчуванням Точка N) і час, за який об'єкт повинен до неї доїхати щодо попередньої точки. Якщо при завданні маршруту була випадково обрана не та точка, натисніть кнопку м«Видалити останню точку» і вона буде виключена.

Використовуючи кнопку «Імпорт з треку» можно создать маршрут на основе уже пройденного одним из объектов пути. При этом перед нажатием кнопки данный объект должен быть выделен (поставлена галка) в дереве (в окне «создание маршрута», временной промежуток для трека берется из соответствующих элементов на панели задач основного окна программы).

У вікні "Створення маршруту руху» буде відображатися таблиця всіх введених точок, з яких складається маршрут і час між ними, а в рядку стану їх загальну кількість. Після завдання всіх необхідних даних натисніть кнопку «Задати маршрут».

Якщо активна галочка «включити контроль маршруту» і під час руху зазначені транспортні засоби відхиляються від маршруту на відстань більш допустимого, в таблицю подій буде видане повідомлення «Відхилення від маршруту» і «ім'я маршруту» в поле датчик заданого рівня критичності.

Якщо активна галочка «включити контроль часу» і під час руху зазначені транспортні засоби відхиляються від графіку руху тобто час між відвідуванням попередньої точки і досягненням наступній перевищить заданий, в таблицю подій буде видане повідомлення «Відхилення від графіку руху» та «ім'я маршруту» в поле датчик заданого рівня критичності.

Для редагування, перегляду або видалення вже створеного маршруту, викличте вікно списку маршрутів («Інструменти | Маршрути руху»). Виділіть в списку маршрут, який бажаєте змінити. Для відображення маршруту натисніть «Показати на карті», для його зміни натисніть «Змінити», для видалення «Видалити». Щоб зробити маршрут тимчасово не активним (припинити контролювати рух об'єктів відповідно з цим маршрутом) відкрийте вікно редагування маршруту і зніміть галочку навпроти напису «маршрут активний». Якщо навпроти назви маршруту в таблиці встановити галку«видимість» схема даного маршруту буде завжди відбиватися на карті.

Охоронні і заборонені зони

Охоронні і заборонені зони в програмному забезпеченні «SkyFleet» представляють собою багатокутники, що обмежують деяку область. У разі охоронної зони, транспортному засобу забороняється залишати її, в разі заборонної зони - в'їжджати в зону. Створення, редагування та видалення охоронних і заборонних зон в програмному забезпеченні розглянемо на прикладі охоронної зони (створення заборонної зони проводиться аналогічно).

Виберіть пункт меню «Інструменти | Охоронні зони». Буде виведено вікно зі списком зареєстрованих охоронних зон.

Натисніть кнопку «Створити зону»для завдання нової охоронної зони. У вікні задайте назву створюваної зони (рядок назви має містити не більше 255 символів).

У дереві об'єктів відзначте галочкою об'єкти, вихід яких з створюваної зони необхідно контролювати. Далі утримуючи клавішу CTRL відзначайте лівою кнопкою миші точки зони на карті, на екрані автоматично буде створюватись багатокутник, з'єднуючи послідовно всі зазначені точки. Якщо при завданні зони була випадково обрана не та точка, натисніть кнопку «Видалити останню точку» і вона буде видалена. Вказавши останню точку багатокутника, натисніть кнопку «Замкнути зону»,і побудова багатокутника закінчиться. Вкажіть ступінь критичності аварії виникаючої при покиданні транспортним засобом зони. Після завдання всіх необхідних даних натисніть кнопку «Задать».

Якщо під час руху зазначені транспортні засоби перетне кордон охоронної зони (заборонної зони), в таблицю подій буде видане повідомлення «Вихід за межі охоронної зони» і «ім'я зони» »в поле датчик (« Вхід в межі забороненої зони «ім'я зони» ») заданого рівня критичності.

Для редагування, перегляду або видалення вже створеної охоронної або заборонної зони, викличте вікно списку зон («Інструменти | Охоронні зони» / «Інструменти | Заборонені зони»). Виділіть в списку зону, яку бажаєте змінити. Для відображення зони натисніть «Показати на карті», для її зміни натисніть «Змінити», для видалення «Видалити». Щоб зробити охоронну або заборонену зону тимчасово не активною (припинити контролювати вихід об'єктів з охоронної зони або їх вхід у заборонену) відкрийте вікно редагування маршруту і зніміть галочку навпроти напису «зона активна». Якщо навпроти назви зони в таблиці встановити галку «видимість» багатокутник, що обмежує дану, зону буде завжди відбиватися на карті.

Користувальницькі об'єкти

Інструмент «Користувальницькі об'єкти» призначений для нанесення на карту різних точкових об'єктів. Такими об'єктами можуть бути відмітки місця розташування офісу компанії, офісів клієнтів яких доставляються вантажі, маршрутних зупинок транспорту і т.п. Всі призначені для користувача об'єкти, нанесені на карту, можуть використовуватися в подальшому для формування списку контрольних точок, які повинно відвідати транспортний засіб на своєму маршруті.

Для створення, редагування або видалення існуючих об'єктів виберіть пункт меню «Інструменти | Користувальницькі об'єкти ». З'явиться вікно представлене на малюнку нижче. Всі зареєстровані в базі даних користувача об'єкти представлені у вигляді таблиці. Таблиця містить наступні поля:

 • Іконка – зображення піктограми, що позначає об'єкт на карті;
 • Назва – текстова назва користувальницького об'єкта;
 • Радіус – радіус точки в метрах, обмежує простір при попаданні в яке вважається, що транспортний засіб відвідало даний об'єкт;
 • Відображати – якщо зазначено, вказує, що даний користувальницький об'єкт буде відображатися на карті;
 • Показувати всім – якщо зазначено, даний користувальницький об'єкт буде видний (як на карті, так і в таблиці) для всіх користувачів системи SkyFleet, інакше, він буде видно тільки для користувачів, що належать тій групі, що і користувач, що створив даний об'єкт;
 • Адрес - найближчу адресу до призначеного для користувача об'єкту (визначиться, тільки якщо на сервері налаштований модуль бази даних адрес).

Для додавання нового користувальницького об'єкта натисніть кнопку «Додати». З'явиться вікно представлене нижче. Введіть ім'я створюваної точки, задайте її координати. Координати можна задати, вказавши конкретну широту і довготу точки або натиснувши покажчиком миші по необхідного місця на карті при цьому утримуючи клавішу Ctrl. Задайте радіус точки в метрах і іконку, яка буде відображатися на карті і позначати точку. Іконку можна вибрати з спадаючого списку, або задати власну іконку з файлу типу *. ico, для цього натисніть кнопку "Завантажити". Переважно використовувати іконки дозволу 16х16 пікселів. Встановіть галку « відображати на карті », якщо потрібно, в іншому випадку даний користувальницький об'єкт буде використовуватися тільки при визначенні адрес і побудові нових завдань «контрольних точок», але не буде видно на карті. Встановіть галку « видима для всіх» щоб точка була доступна для всіх користувачів належать тій же компанії (організації), що і творець точки (задається при створенні групи користувачів адміністратором), в іншому випадку точка буде видна тільки користувачам , що входять в одну групу з творцем точки. Після вказівки всіх необхідних параметрів, натисніть кнопку«Створити».

Для видалення користувацького об'єкта виділіть його в списку і натисніть кнопку «Видалити»,а для редагування (зміни радіуса, назви, місця розташування і т.п.) – «Редагувати».

Для швидкого переходу до обраному в таблиці користувача об'єкти, натисніть кнопку «Показати на карті».

УВАГА: Для уникнення захаращення карти піктограмами, користувальницькі об'єкти відображаються на карті тільки для масштабів рівня кварталу міста і ближче.

Контрольні точки

Інструмент «Контрольні точки» призначений для контролю за виконанням водіями транспортних засобів маршрутних завдань, обліку числа поїздок за маршрутом, контролю часу виконання завдань і т.п. Для створення, редагування або видалення існуючих контрольних точок виберіть пункт меню «Інструменти | Контрольні точки». З'явиться вікно представлене на малюнку нижче. Всі зареєстровані в базі даних контрольні точки представлені у вигляді таблиці. Для створення нової сукупності контрольних точок натисніть кнопку «Створити».

У вікні задайте, з яких точок буде складатися ваше завдання, вибираючи необхідну точку зі списку ліворуч і переміщаючи її відповідною кнопкою в список контрольних точок праворуч. База даних точок початку містить всі точки (користувальницькі об'єкти), які були зареєстровані в системі за допомогою відповідного інструменту. Існує можливість відредагувати список контрольних точок, видаливши непотрібні елементи або змінивши порядок положення точок у списку (важливо, якщо буде контролюватися порядок відвідування точок).

У розділі «Список об'єктів» відзначте, для яких автомобілів буде проводитися контроль даного завдання. Введіть ім'я завдання.

Активуйте завдання, встановивши відповідну галку. Тільки для активних завдань здійснюватиметься контроль. У наслідку завдання можна деактивувати вручну (перейти до редагування завдання і зняти галку). Також можна деактивувати завдання автоматично після першого проходження транспортного засобу по ньому (вкажіть відповідну галочку). Автоматична деактивация може бути актуальна для служб доставок, коли транспортному засобу необхідно проїхати по всім контрольним точкам тільки один раз, на відміну, наприклад, від маршрутних автобусів та ін.

Вкажіть, коли необхідно вважати завдання закінченим (початком завдання вважається виїзд транспортного засобу з першої точки). Для транспортних засобів, що рухаються по заздалегідь визначеним маршрутам (громадський транспорт), актуально встановлювати в якості закінчення завдання - прибуття в кінцеву або початкову точки. Для служб доставок, де строго не визначена послідовність заїзду в точки можна встановити кінцем завдання витікання деякої кількості годин з моменту старту.

По завершенню завдання програмне забезпечення контролює, чи всі точки зі списку були відвідані транспортним засобом. Якщо будь-які з точок були пропущені, відповідна аварія буде згенерована.

Якщо необхідно, встановіть галку «Контролювати послідовність відвідування». Контроль проводитиметься на основі послідовності розташування точок у списку.

Якщо транспортний засіб прибуває в точку, яка не є за списком наступної, буде згенерована відповідна аварія.

Якщо необхідно, встановіть галку «контролювати час прибуття». Встановіть також для кожної точки час прибуття в неї відносно попередньої точки, для чого клацніть два рази по рядку з точкою в таблиці і в з'явилося вікні вкажіть час в форматі години: хвилини: секунди.

Якщо транспортний засіб прибуде в наступну точку за час, що перевищує призначене, програмне забезпечення згенерує аварію.

Якщо необхідно встановіть галку «Показувати інформацію про відвідування точок», тоді на кожну подію в'їзду транспортного засобу в одну з контрольних точок завдання і виїзду з неї в системі SkyFleet буде згенеровано відповідна подія.

Події початку виконання завдання і події входу-виходу в / з контрольної точки будуть завжди відображатися з критичністю «Інформаційна подія». Події «Порушення послідовності відвідування точок», відхилення від часу прибуття, і не відвідування контрольних точок будуть генеруватися з критичністю зазначеної на формі завдання. Після введення всіх необхідних даних натисніть кнопку «Створити».

Використовуйте кнопки «Змінити» і «Видалити»на формі списку контрольних точок для відповідних дій. Щоб подивитися виділене завдання на мапі натисніть кнопку «Показати». Як і призначені для користувача об'єкти, контрольні точки відображаються на карті для масштабів кварталу міста і ближче.

Для побудови звітів за кількістю виконаних завдань, повноті виконання завдань та ін. Використовуйте «Звіт по контрольних точках».

5. Звіти

Види звітів

Звіти дозволяють представити в зручній для аналізу формі різні події, що відбувалися з об'єктом за заданий проміжок часу. У програмному забезпеченні SkyFleet доступні наступні стандартні звіти:

 • звіт по пробігу ТЗ;
 • звіт по стоянках ТЗ;
 • звіт по діям;
 • звіт по витраті палива ТС;
 • звіт по нормовитратам палива ТС;
 • звіт по заправкам і зливам;
 • зведений звіт по паливу;
 • звіт по бензороздачі;
 • звіт по мотогодинам;
 • звіт по лічильниками;
 • звіт по зонах;
 • звіт по контрольних точках;
Крім цього, використовуючи конструктор звітів, можлива побудова довільних звітів, що містять обрану користувачем інформацію. Наприклад, звіт по перевищенню швидкості, звіт по зміні значення обраного датчика і т.д.

Загальні принципи роботи з звітами

Для виведення більшості звітів в програмі використовується єдиний компонент, таким чином, основні принципи роботи - загальні для всіх звітів. Для виклику конкретного звіту виберіть його в меню «Звіти». Задайте період часу, за який буде запитаний звіт. Якщо необхідно виберіть в дереві список додаткових об'єктів по яких необхідно отримати дані (об'єкт, виділений в дереві об'єктів в даний момент, вибирається автоматично в дереві об'єктів, по яких звіт буде запитано, програма автоматично побудує маршрут руху об'єкта ). Задайте також необхідні параметри (читайте про параметри для кожного виду звіту окремо у відповідній главі), і натисніть кнопку «Створити».

Генерація даних для звіту проводиться на сервері. Отримані дані пересилаються в клієнтську програму і відображуються користувачеві. Залежно від заданого періоду, генерація звіту може зайняти досить тривалий час.

Всі дані звіту відображаються в програмі у вигляді листів документа, так як вони будуть виглядати при друку або експорту в сторонні формати.

На прикладі звіту по пробігу розглянемо основні елементи тіла звіту. Першим йде назва звіту, за ним проміжок часу за який звіт був запитаний. Далі в табличному вигляді дані. Назва об'єкта, дані по якому виведені далі, виділяються в звіті рядком сірого фону, шапка звіту та рядок "разом", виводиться шрифтом синього кольору, а решта даних шрифтом сірого кольору.

Якщо навести покажчик на рядок даних у звіті та натиснути ліву кнопку миші, програма автоматично побудує на карті маршрут руху об'єкта за вказаний в рядку період часу (показавши подія на карті).

Крім табличних даних деякі звіти можуть містити графіки витрати палива і скріншоти карти з маршрутом руху об'єкта.

У верхній частині поля для виводу аркушів звіту завжди присутня панель інструментів (кнопок), яка дозволяє провести із звітом різні дії, такі як:

 • зміна масштабу відображення звіту;
 • друк звіту на принтері;
 • експорт звіту в сторонні формати;
 • пошук заданого тексту в звіті;
 • переміщення по сторінках звіту.

Звіт по пробігу

Звіт по пробігу містить інформацію про пройдений транспортним засобом відстані за заданий проміжок часу. Для побудови звіту виберіть пункт меню «Звіти | Звіт по пробігу».


Дані по тимчасовому проміжку для побудови звіту беруться з відповідних елементів управління на панелі інструментів. Якщо необхідно, відзначте галкою пункт «Розбити по дням» , тоді інформація в звіті буде представлена ​​окремо для кожного дня з періоду. Використовуйте також галку «Показати карту» , якщо необхідно експортувати в звіт фрагмент карти з нанесеним на неї маршрутом руху об'єкта за заданий період. Натисніть кнопку «Створити». Залежно від величини часового періоду, на обробку всіх даних може піти деякий час, дочекайтеся відповіді від сервера і побудови звіту на екрані. Звіт буде містити наступні поля:

 • час –дата та час за який представлена ​​інформація (якщо вказана тільки дата, інформація представлена ​​за всю календарну добу);
 • пробіг – пробіг транспортного засобу в кілометрах;
 • час руху - час руху ТЗ за вказаний термін (у форматі дні. години: хвилини);
 • час простою – час, який транспортний засіб не рухався (у форматі Дні. години: хвилини);
 • середня швидкість - середня швидкість за час руху транспортного засобу;
 • початок руху – час початку руху у вказаний проміжок часу;
 • закінчення руху – час закінчення руху у вказаний проміжок часу.

Після табличних даних про об'єкт в звіті буде виведена карта з маршрутом його переміщення, якщо така функція була активована. Для реалізації цієї функції в програмі обов'язково має бути відкрита хоча б одна карта. Якщо в даний момент відкрито кілька карт, буде використана перша карта зі списку див. Меню «Вікна».

Звіт по стоянках

Звіт по стоянках містить інформацію про всі стоянках транспортного засобу, час яких перевищує заданий за вказаний користувачем проміжок часу. Для побудови звіту виберіть пункт меню « Звіти | Звіт по стоянках» .

Дані по тимчасовому проміжку для побудови звіту беруться з відповідних елементів управління на панелі інструментів. У дереві об'єктів відзначте галкою які транспортні засоби будуть внесені до звіту. Вкажіть мінімальну тривалість стоянки в хвилинах (всі зупинки транспортного засобу менш зазначеного часу не будуть внесені в звіт). Натисніть кнопку «Створити». Дочекайтеся обробки даних і побудови звіту. Звіт містить наступні поля:

 • початок – дата і час початку стоянки;
 • кінец –дата і час закінчення стоянки;
 • тривалість - тривалість стоянки (в форматі дні.часи: хвилини);
 • пробіг – пробіг транспортного засобу від початку руху в проміжку часу за який будується звіт до моменту стоянки;
 • адреса –найближчу адресу будівлі / населений пункт, де була проведена стоянка (визначиться тільки якщо на сервері налаштований модуль бази даних адрес).

Отчет по действиям

Звіт по діям - це зведений звіт, що містить в собі одночасно інформацію, як про пробіг, так і про стоянках транспортного засобу. Звіт дозволяє побачити в зручній формі послідовність дії (рух-стоянка-рух), виконаних водієм. Для побудови звіту виберіть пункт меню «Звіти | Звіт по діям».

Дані по тимчасовому проміжку для побудови звіту беруться з відповідних елементів управління на панелі інструментів. Дія є стоянкою, якщо транспортний засіб не рухався більше 5 хвилин.

У дереві об'єктів відзначте галкою які транспортні засоби будуть внесені до звіту. натисніть кнопку «Створити» .Дочекайтеся обробки даних і побудови звіту. Звіт містить наступні поля:

 • дія – виконану дію: рух або стоянки;
 • початок – дата і час початку дії;
 • кінец – дата і час закінчення дії;
 • тривалість - час витрачений на дію (в форматі дні. години: хвилини);
 •  пробіг / адреса –пробіг транспортного засобу за час руху або найближчий адреса будівлі / населений пункт, де була проведена стоянка.

Звіт по мотогодинам

Звіт по мотогодинам містить інформацію за часом роботи двигуна транспортного засобу за заданий проміжок часу. Для побудови звіту виберіть пункт меню «Звіти | Звіт по Напрацюванням» .

Дані по тимчасовому проміжку для побудови звіту беруться з відповідних елементів управління на панелі інструментів. У дереві об'єктів відзначте галкою які транспортні засоби будуть внесені до звіту.

УВАГА: Звіт може бути побудований тільки для тих об'єктів, на яких використовується датчик мотогодин.

Якщо необхідно, відзначте галкою пункт «Розбити по дням» , тоді інформація в звіті буде представлена ​​окремо для кожного дня з періоду. Натисніть кнопку «Створити». Залежно від величини часового періоду, на обробку всіх даних може піти деякий час, дочекайтеся відповіді від сервера і побудови звіту на екрані. Звіт буде містити наступні поля:

 • час – дата та час за який представлена ​​інформація (якщо вказана тільки дата, інформація представлена ​​за всі календарні добу);
 • мотогодини – загальний час роботи двигуна за заданий проміжок часу;
 • час руху - час руху ТЗ за вказаний термін;
 • стоянка з прац. двиг . – час стоянки ТЗ з працюючим двигуном;
 • середня швидкість - середня швидкість за час руху ТЗ;
 • пробіг – пробіг ТЗ за період.

Звіт по паливу

Звіт по паливу містить інформацію про витрату палива транспортним засобом за заданий проміжок часу. Облік витрати може вестися, як на основі інформації про пробіг транспортного засобу і заданих параметрів середньої витрати на 100 кілометрів шляху (див. Настройки об'єкта, пункт «Редагувати об'єкт», вкладка «норми витрати» ),так і на основі інформації, одержуваної з датчика палива: штатного або додаткового.

Якщо облік витрати ведеться по датчику палива, відповідний датчик повинен бути налаштований при реєстрації об'єкта в базі даних (див. Настройки об'єкта, пункт «Редагувати об'єкт», вкладка «порти вводу» ).

УВАГА: Використання додаткового датчика палива (об'ємного, ємнісного, проточного і т.п.) є кращим, ніж штатного поплавкового датчика. Похибка додаткових датчиків палива зазвичай не перевищує 1%.

Тоді як штатний датчик має як високу погрішність, так і нестабільність показань, залежну від динаміки руху транспортного засобу (розгін, гальмування), і від характеру дороги (повороти, спуски, підйоми).

Графіки зміни показань штатного паливного датчика мають великі викиди і вимагають фільтрації даних, до того як по ним будуть проведені обчислення витрати, фактів зливу і заправок палива. Для прикладу на малюнках нижче наведені графіки змін показань штатного датчика палива до фільтрації (верхній малюнок) і після (нижній малюнок). Процес фільтрації також вносить деяку похибку в обчислення. Кінцева похибка при використанні штатного датчика може досягати 10%, а в деяких випадках і більше.

Обчислення витрати на основі інформації про пробіг транспортного засобу і заданих параметрів середньої витрати на 100 кілометрів шляху також має високу похибку, оскільки не враховує реальний характер руху та технічний стан транспортного засобу.


Для побудови звіту по витраті палива виберіть пункт меню «Звіти | Звіт по паливу» . Дані по тимчасовому проміжку для побудови звіту беруться з відповідних елементів управління на панелі інструментів. У дереві об'єктів відзначте галкою, які транспортні засоби будуть внесені до звіту. Якщо необхідно, відзначте галкою пункт «Розбити по дням» ,тоді інформація в звіті буде представлена ​​окремо для кожного дня з періоду. Відзначте також галку «Показати графіки» , якщо в звіт необхідно внести графіки рівня палива в залежності від часу і пробігу. Графіки будуть додані, тільки якщо в ТС встановлений штатний або додатковий датчик рівня палива (НЕ датчик витрати палива). Натисніть кнопку «Створити».

Звіт по заправкам і зливанню

Звіт по заправкам і зливам містить інформацію про всі заправки і зливы палива з бака транспортного засобу, за вказаний користувачем проміжок часу. Побудова даного звіту можливе тільки для транспортних засобів, на які встановлено GSM термінал з підключенням до датчику рівня палива (штатному або додатковому). З причин, описаним у розділі «Звіт по пробігу», використання штатного датчика палива вносить похибку у результати звіту як для параметра обсяг злитого / заправленого палива, так і за часом операції. Для побудови звіту виберіть пункт меню «Звіти | Звіт по заправкам і зливам».


Дані по тимчасовому проміжку для побудови звіту беруться з відповідних елементів управління на панелі інструментів. У дереві об'єктів відзначте галкою, які транспортні засоби будуть внесені до звіту. натисніть кнопку « Створити». Дочекайтеся обробки даних і побудови звіту. Звіт містить наступні поля:

 • час – дата і час зливу або заправки;
 • об'єм до – об'єм палива в баку до зливу або заправки;
 • заправка – об'єм заправленого палива;
 • злив – об'єм злитого палива;
 • об'єм після – об'єм палива в баку після зливу або заправки;
 • датчик – ім'я датчика який зафіксував злив або заправку.
 • об'єм палива – об'єм заправленого або злитого палива в літрах;
 • адреса - найближчу адресу будівлі / населений пункт, де була проведена заправка або злив палива (визначиться тільки якщо на сервері налаштований модуль бази даних адрес).

В кінці звіту по кожному об'єкту вказується підсумковий обсяг заправленого і злитого палива.

Автоматична відсилання звітів по електронній пошті

У програмному забезпеченні SkyFleet мається можливість автоматизації процесу формування звітів та організації розсилки їх на задані e-mail адреси. Налаштування розкладу для автоматичного формування звітів та їх розсилки здійснюється в клієнтській програмі SkyFleet, але виконання даної функції здійснює сервер, таким чином, клієнтська програма з якою відбувалася настройка розкладу в цей момент може бути навіть не запущена.

Для редагування розкладу генерації та розсилки звітів викличте пункт меню «Звіти | Звіти по E-mail».

Для завдання нового пункту розкладу натисніть кнопку «Створити». У вікні задайте текстову назву нового розкладу, визначте період генерації та розсилки звітів і час початку операції. Можливі варіанти:

 • кожен день – звіти формуватимуться кожен день на початку зазначеної години (за минулі 24 години);
 • щотижня – звіти формуватимуться кожен понеділок на початку зазначеної години (за минулі 7 днів - 168 годин);
 • кожен місяць – звіти формуватимуться першого числа кожного місяця на початку зазначеної години (за минулий місяць з 1 числа N-годин минулого місяця по 1 число N-годин поточного місяця).